Ko meklēt balinošajā zobupastā?

ko meklēt zobu balinošā zobupastā

Lai gan daži zīmoli izsaka un reklamē apšaubāmus apgalvojumus attiecībā uz to produktiem un to efektivitāti, daži patiešām ir gandrīz tikpat labi, kā reklamēti. Varbūt ne parastā zobu pasta, bet no balinošās zobupastas noteikti var sagaidīt, ka tā atbildīs daudz augstākiem standartiem efektivitātes dēļ. Tad uzzināsim, kāda ir laba balinošā zobupastu un kādas īpašības un sastāvdaļas tajā ir meklē.

  • Emaljas aizsardzība

Kas ir emalija? Tas ir īpašais pārklājums, kas atrodas uz zobiem, sargājot tos no paaugstinātas jutības un nodrošinot to veselību. Tomēr ar laiku šī emalja tiek novājināta, jo to paveic dažas sastāvdaļas no dažādiem ēdieniem, ko mēs ēdam. Ķermenis nevar reproducēt emalju, tāpēc mums ir ļoti svarīgi izvēlēties perfektu zobupastu ne tikai, lai aizsargātu emalju, bet arī lai stiprinātu to, cīnoties ar skābēm, kas atrodas produktos, ko mēs patērējam, un kas nonāk mūsu mutē.

  • Nekairinošas sastāvdaļas

Lai gan triklozāns un fluorīdi ir  apstiprināti kā drošas sastāvdaļas, daži lietotāji nevēlas tos savā zobupastā. Tie var izraisīt kairinājumu, tāpēc pirms produkta iegādes jums ir jāpārbauda sastāvdaļas. Vēl viena sastāvdaļa, kas jāpatur prātā, ir nātrija laurilsulfāts. Šī sastāvdaļa var izraisīt mutes čūlas tiem patērētājiem, kuri cieš no pārlieku liela zobu un smaganu jutīguma. Ja Jums ir tendence iegūt mutes čūlas vai jūsu problēma ir asiņojošas smaganas, varbūt jāizvairās no saskares ar šīm kairinošajām sastāvdaļām.

  • Garša un konsistence

Citi svarīgi faktori, kas jāpatur prātā, ir jūsu izvēlēto zobupastu garša un konsistence. Svaigs, ilgstošs aromāts un patīkama garša un konsistence ir svarīga, jo neviens nevēlas zobupastu ar rūgtu, nepatīkamu garšu. Ja iespējams, meklējiet zobu pastu, kas izgatavota no dabīgām sastāvdaļām, vai vismaz pastu ar daļēji dabisku formulu, kas garantē, ka tā nerada draudus jūsu vispārējai veselībai, kā arī garšas, krāsas un aromāta dēļ nav ķimikāliju pārpildīta.

Balinošās zobupastas pirkšanas rokasgrāmata

Kad esat sapratuši, kāda veida zobupasta vislabāk atbilst jūsu vajadzībām, viss, kas atliek, ir – izvēlēties vienu no daudzajiem pieejamajiem variantiem tieši tagad. Vieglāk teikt, nekā izdarīt, jo lielākajā daļā zobupastu apvieno daudzas labās un tajā pašā laikā arī daudzas netik labās pazīmes. Jūs, protams, varētu izvēlēties nejaušu pastu, bet jūs patiešām nevēlaties to darīt ar produktu, kas, iespējams, laika gaitā radīs jums veselības problēmas.

Vienmēr izvēlieties fluorīda zobu pastu – Fluorīds ir svarīga sastāvdaļa, kas palīdz cīnīties un aizsargāt zobus nobojājumiem un caurumiem. Pārbaudiet etiķeti, lai uzzinātu pastas sastāvdaļas. Meklējiet, piemēram, nātrija fluorīdu, monofluorīda fosfātu un alvas fluoru. Šīs sastāvdaļas ir apstiprinājuši profesionāli zobārsti, un to mērķis ir nodrošināt labu mutes dobuma aprūpi laika gaitā. Eksperti visā pasaulē ir vienisprātis, ka zobu pasta, kas balstīta uz fluorīdu, ir ļoti efektīva, lai novērstu zobu problēmas. Jāatzīmē, ka uz etiķetes to dažkārt var saukt par alvas fluorīdu vai nātrija fluorīdu.

Pārbaudiet, vai uz zobupastas ir apstiprinājuma marķējums. Pēc rūpīgas katra izstrādājuma pārbaudes un pārskatīšanas ADA piešķir zīmogu dažādiem produktiem. Zobu pasta, kas satur ADA zīmogu, ir droša, un to var uzskatīt par efektīvu. Produkti iegūst šo zīmogu pēc rūpīgām pārbaudēm, ko veic augsti kvalificēti speciālisti, un tas ir tests, kurā tiek veikti atbilstoši klīniskie pētījumi, lai apkopotu visus vajadzīgos zinātniskos datus, lai noteiktu, vai formula var tikt izmantota, vai tā atbilst attiecīgajam veidam, kā reklamēta, un vai ir sagaidāms, ka tā darbosies.

Ūdeņraža peroksīds balināšanas zobu pastā – lai gan ADA apstiprina ūdeņraža peroksīda klātbūtni balinošajā zobupastā, daži zobārsti apgalvo, ka tas izraisa smaganu audu bojājumus un kairina smaganas. Labāka izvēle būtu fluorīds un triklozāns, kas mēdz būt tikpat efektīvs, taču ar zemākiem veselības apdraudējumiem.

Abrazivitātes līmenis – Dažas zobupastas ir unikāli izstrādātas ar abrazīviem elementiem. Tie ir kalcija karbonāta un hidratēta silīcija dioksīda veidā. Tomēr tas ir jāpatur prātā tiem, kam ir īpaši jutīgi zobi. Piemēram, cilvēkiem ar jutīgiem zobiem ieteicams izmantot zemu abrazīvo zobu pastu, lai gan šādu nevar uzskatīt par tikpat efektīvu kā abrazīvāku pastu ar līdzīgu kvalitāti.

Jo mazāk, jo labāk – mēs varam redzēt lielāko daļu zobu pastu reklāmu ar dalībniekiem, kas tīra zobus ar lielu daudzumu zobupastas. Tomēr zobu ekspertu ieteikumi vēsta, ka tikai nedaudz zobupastas jau padara vairāk nekā pietiekami.

Izvairieties no SLS, ja zobi ir jutīgi – SLS (nātrija Lauril sulfāts) var izraisīt zobu un smaganu kairinājumu, kā arī mūsu mutes gļotādas problēmas tiem, kas cieš no jutīgiem zobiem. Tie no jums, kuri regulāri cieš no čūlām un mutes kairinājuma, nedrīkst izmantot zobu pastu, kas satur SLS. Tā vietā, lai iegūtu labākus rezultātus, jums ir jāizmanto zobu pasta ar fluorīdu. Patiesībā, lielākā daļa, ja ne visi fluorīdu saturošās zobupastas, var sniegt iespaidīgu balināšanas efektu, ja to lietos regulāri.

Vai šis raksts Tev noderēja?
Sending
User Review
0 (0 votes)