Profesionālā zobu balināšana

profesionālā zobu balināšana

Ja domājat par profesionālu zobu balināšanu, jums var būt jautājums, kādas ir dažādās iespējas un kā tās atšķiras ar daudz pieejamākajiem balināšanas produktiem, ko varat iegādāties veikalos vai tiešsaistē.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka jebkuru no turpmāk aprakstītajām procedūrām drīkst veikt tikai zobārsts. Šādu ārstniecisku precedūru veikšana ir nelikumīga un bīstama, ja to veic nekvalificēts cilvēks vai cits ārsts, piemēram, kosmetologs.

Kādi ir dažādi profesionālie zobu balināšanas veidi?

  • Pielāgotas zobu kapes
  • Lāzera balināšana
  • Iekšējā balināšana

Kādu metodi mēs iesakām? Ieteicamā metode profesionālai zobu balināšanai ir izmantot speciāli veidotas kapes, vēlams ar karbamīda peroksīdu ūdeņraža peroksīda vietā. Iemesls tam ir tas, ka tas dod pacientam lielāku kontroli pār procedūru, rada mazāku jutību, ir mazāk sāpīgs un kopumā ir mazāk problemātisks.

Turpmāk detalizēti aplūkojam lāzera balināšanu pret pielāgotajām kapēm, bet vispirms šeit ir apkopota informācija par to, kā katra metode darbojas.

Kā darbojas pielāgotas zobu kapes?

Pielāgotās kapes darbojas, turot balinātāju pret zobiem. Tas notiek mājās, vairākas stundas dienā, vienu līdz divas nedēļas. Balināšanas līdzeklis ir izgatavots no ūdeņraža peroksīda vai karbamīda peroksīda. To stiprums būs atkarīgs no jūsu vēlmēm un zobārsta ieteikumiem.

Kas notiek, ja jums ir pielāgotas veidnes?

Pēc pasūtījuma veidotām kapēm ārstēšana ietver divus vai trīs apmeklējumus pie zobārsta un pēc tam balināšana notiek mājās:

1. vizīte

Notiek zobu pārbaude, un zobārsts ņem jūsu zobu nospiedumus. Pēc tam iegūtais tiek nosūtīts uz laboratoriju, lai izveidotu pielāgotas kapes.

2. vizīte

Zobārsts pārbauda, ​​vai kapes ir piemērotas zobiem. Dažreiz tās var būt pārāk vaļīgas vai nepieciešams veikt citus pielāgojumus. Ja tie ir pārāk stingri, tos var pielāgot. Lielākā daļa zobārstu jums parādīs, ko darīt ar kapēm un kā ievietot tajos gēlu. Šajā posmā jūs esat gatavs paņemt kapes mājās un sākt balināšanas procedūru.

3. apmeklējums

Daži zobārsti var aicināt, lai jūs atgriežaties trešajā vizītē, kad esat pabeidzis balināšanas kursu. Tas ļauj viņiem pārbaudīt visu, kas bija plānots, vai arī, ja nepieciešams, viņi var dot jums vairāk gēlu, lai turpinātu balināšanas procesu.

Kāda stipruma gēls tiek izmantots pēc pasūtījuma veidotajās kapēs?

Balināšanas līdzeklis, ko lieto pēc pasūtījuma veidotām kapēm, parasti ir karbamīda peroksīds vai ūdeņraža peroksīds. Mēs iesakām karbamīda peroksīdu, jo tas sadalās 6 stundu laikā, nevis 2 stundās, kā arī izraisa mazāku jutīgumu. Karbamīda peroksīdatiesiskais ierobežojums ir 16%, taču ūdeņraža peroksīdam tas ir 6%. Ūdeņraža peroksīds ir aptuveni 3,5 reizes spēcīgāks nekā karbamīda peroksīds.

Tā kā karbamīda peroksīds iedarbojas 6 stundu laikā, vairums pacientu izvēlas balinātāju izmantot naktī. Tomēr, ja jūs atklājat, ka nevarat gulēt ar kapēm, ūdeņraža peroksīds var būt labāks risinājums. Tā sadalās aptuveni 2 stundās, tāpēc jums nav nepieciešams gulēt ar kapēm.

Kā darbojas lāzera balināšana?

Lāzera balināšana notiek zobārsta kabinetā un ilgst vienu līdz divas stundas. Lāzera balināšanā tiek izmantota daudz lielāka ūdeņraža peroksīda koncentrācija, lai panāktu tūlītējus rezultātus. Tas var likties pievilcīgāks variants, nekā divu nedēļu laikā veidots rezultāts, bet tam ir savi trūkumi, un arī daudzi zobārsti labāk piedāvā izvēlēties zobu kapes.

Kas notiek, ja jums ir lāzera balināšana?


Vispirms zobārstam jāpārbauda jūsu zobi, lai pārliecinātos, ka nav zobu bojājumu.

Balināšanā ar lažeru jūsu smaganas vispirms iesmērēs aizsargājošā silīcija želejā, lai novērstu balināšanas līdzekļa iekļūšanu smaganās vai uz mēles. Lāzera balināšanai izmantotais gēls ir ļoti spēcīgs, tādēļ, ja tas skar jebko citu, ne tikai zobus, tas dedzinās šo zonu, kas ir ļoti sāpīgi.

Dažās lāzera procedūrās uz želejas spīd gaisma, bet tā ir ilūzija, jo tā patiesībā neko nedara. Tas liek cilvēkiem justies tā, it kā lāzers balinātu zobus, bet patiesībā tas ir ļoti stiprs peroksīds, kas veic balināšanu. Ja nu vienīgi gaisma uzsilda ūdeņraža peroksīdu, kas rada lielāku jutību.

Pēc vienas vai divām stundām krēslā balināšana būs pabeigta, un jūsu zobi izskatīsies baltāki acumirklī. Tas ir daļēji tāpēc, ka tie tikuši balināti, bet arī tāpēc, ka tie ir dehidratēti, jo jūsu mute ir atvērta tik ilgi procedūras laikā – zobi izskatās baltāki, kad tiem nav siekalu. Šis sākotnējais baltums, ko rada dehidratācija, nākamo pāris dienu laikā izdzisīs, jo zobi atkal atradīsies patstāvīgā mitrumā, kas arī izraisīs jutīgumu.

Dažas lāzera balināšanas sistēmas ietver arī pielāgotas kapes, ko jūs varat izmantot mājās pēc tam, kad ir notikusi lāzera balināšana.

Kāpēc pielāgotās kapes ir labāka izvēle nekā lāzera balināšana?

Pielāgotās kapes sniedz jums lielāku kontroli pār balināšanas procedūru. Ar kapēm jūs to darāt katru nakti apmēram divas nedēļas, bet, ja jums rodas jūtīgums, jūs varat apstāties uz vienu vai divām dienām un atpūsties. Tāpat, ja jūs nokļūsiet līdz vēlamajam zobu baltumam pirms divu nedēļu beigām, varat kursu pārtraukt. Jūs pilnībā kontrolējat savu jutīguma un balināšanas līmeni.

Tā tas nav gadījumā ar lāzeri – jūs paātrināt balināšanas procesu, veicot to visu vienā sesijā. Jums nav nekādas kontroles pār jutīgumu un nekontrolēt to, cik balti zobi kļūst. Lai gan tehnoloģija pēdējos gados ir uzlabojusies, lāzerterapija var izraisīt sāpīgu jutīgumu.

Ir arī vērts atzīmēt, ka dažiem cilvēkiem ir dabiski plankumaini zobi, piemēram, ja viņi ir auguši apgabalā ar ļoti fluorētu ūdeni, tas ietekmē zobu emalju, kad tie aug, līdz ar to kļūst dzelteni vai balti plankumi. Lāzera balināšanas intensīvais raksturs to pārspīlēs, savukārt ar paplātes balināšanu tas notiktu pakāpeniskāk un nebūtu tik pamanāms.

Iekšējā balināšana

Parasti, ja kāds izvēlas profesionālu balināšanu, viņiem ir iespēja izvēlēties vai nu pēc pasūtījuma veidotas kapes, vai arī lāzera terapiju. Trešā izvēle, iekšējā balināšana, ir atsevišķu zobu balināšana – reizēm viens zobs var būt tumšāks nekā citi, jo tas ir miris.

Ja zobam jau sen ir bijusi trauma, laika gaitā zobs nomirst un kļūst mainīgs. Tad pacientam būs nepieciešama saknes kanālu ārstēšana, lai noņemtu nervu, jo tas ir miris (tas ir, kā rezultātā zobs kļuvis dzeltens un zaudē vitalitāti.) Kad sakņu kanālu ārstēšana ir notikusi, zobārsts var izveidot caurumu zoba aizmugurē un ievietot balinātāju. Tad balinātāju atstāj uz dažām dienām.

Procedūras ietvaros tiek izgatavota viena zoba balināšanas kape un pacients pāris dienas garumā ik pēc 4 stundām nomaina zobu aizmugurē esošo gēlu. Ar kapes sistēmu pacients var apturēt balināšanu, kad zobs ir tāda pašā krāsa kā pārējie zobi.

Vēl viena metode, kā to izdarīt, ir balinātāja ievietošana zobā un tā aizpildīšana ar pildījumu.

Vai šis raksts Tev noderēja?
Sending
User Review
0 (0 votes)